23 серпня 2024
Офіційно День Державного Прапора України було встановлено 23 серпня 2004 році указом Президента України Леоніда Кучми. Документ був доповнений наступним президентом Віктором Ющенко, який заснував традицію піднімати синьо-жовтий стяг під час усіх державних свят.
28 січня 1992 року депутати Верховної Ради України затвердили постанову, в якій Державним Прапором України вважається ,,прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої синього кольору, нижньої жовтого кольоруˮ. Згодом визначення додали в Конституцію, за яким Державний прапор України це ˮстяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорівˮ.
Проте ще в 1990 році на території Тернопільської області офіційно прийнятою національної символікою вважались: синьо-жовтий прапор – як український національний прапор, тризуб – як український герб, гімн ,,Ще не вмерла Українаˮ – як український національний гімн.
Рішенням другої сесії Тернопільської обласної ради від 26 липня 1990 року було затверджено ,,Положення про порядок використання українського національного Прапора на території Тернопільської областіˮ.
Про проголошення української національної символіки та національного гімну офіційно прийнятими на території Тернопільської області (рішення другої сесії Тернопільської обласної ради народних депутатів від 26 липня 1990 року)
Ф.Р-1833, оп.9, спр.7933, арк.44,45.
Вшанування прапора — це спосіб виразити нашу солідарність і повагу до всіх тих, хто боровся і продовжує боротися за мир і процвітання нашої держави.
З нагоди святкування Дня Державного Прапора України та 33-ї річниці Незалежності України держархів області запрошує до онлайн-перегляду документальних виставок:
«Україна б'ється, Армія б'ється, Кожен б'ється, Допоки серце б'ється»